Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Zelí a kapusta

Zelí a kapusta - více hlávek = více zdraví

Zelí je prokazatelně protizánětlivé a má protirakovinné účinky. Dále reguluje krevní tlak, chrání srdce a celkově přispívá k dobré kondici cév. Obsahuje velké množství minerálů a vitamínů - např. vitamín K, který je důležitý pro pevné kosti a krevní srážlivost, vitamin C jako silný antioxidant, betakaroten, ze kterého si vytvoříme vitamin A pro dobrý zrak, kyselina listová, železo, vápník, ale i omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, atd. Pravidelná konzumace zelí zpomaluje stárnutí, Nejzdravější se uvádí červené zelí kvůli vyššímu obsahu provitaminu A, železa a vitamínu C. Nicméně se doporučuje typy střídat. Červené zelí je chuťově o něco jemnější než bílé. Má o něco více vitamínu C, draslíku, železa než jeho bílá varianta, účinky na zdraví mají obě zelí stejné.

Čínské zelí - má velmi dobrý vliv na trávení a sliznice trávicího traktu, zároveň i zlepšuje metabolismus tuků. Proto jsou oba druhy vhodné při redukčních dietách, zvýšeném cholesterolu, arterioskleróze nebo zánětech střev. Obsahuje vitamín C, vitamíny B1, B2, B3, provitamín A, z minerálních látek hořčík, vápník, draslík, železo a síru.

Hlávková kapusta je velice zdravá a výživná. Obsahuje velké množství vitamínů A, C, D, E, dále pak fosfor, vápník, hořčík, selen. Všechny její druhy jsou bohaté na vlákninu. Její konzumace působí pozitivně na náš organismus, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Doporučuje se při obtížích se zažíváním a potížích se žaludečními vředy. Dermatologové tvrdí, že prospívá kůži a zmírňuje kožní problémy.

Růžičková kapusta se vyznačuje vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Vitamínů (A, C), minerálů (draslíku, vápníku, železa). Díky glukosinulátům vykazuje i proti rakovinové účinky. Vláknina a bílkoviny pomáhají s pocitem sytosti při dietě. Je výjimečnou a velice zdravou zeleninou.

V naší nabídce naleznete zelí a kapusty od českých i zahraničních pěstitelů. Tuto zeleninu vybíráme vždy dle daného období, tak aby byla co nejkvalitnější a pro zákazníka cenově přijatelná.

zeli cinske
45 Kč –13 %
39 Kč

Zelí čínské (pekingské) dodávané již od 1ks

Kód: 162
cervene zeli
55 Kč –18 %
45 Kč

Zelí červené dodávané již od 1ks o hmotnosti cca 1,5kg

Kód: 159
kapusta sezonni
55 Kč –10 %
49 Kč

Kapusta hlávková mladá dodávaná již od 1ks

Kód: 165
zeli bile ceske
49 Kč

Zelí bílé dodávané již od 1ks o váze cca 2kg

Kód: 156
4 položek celkem
Zpět do obchodu