Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Broskve, meruňky a nektarinky

Broskev - královna ovoce

Broskev obsahuje alfa-hydroxylové kyseliny neboli "ovocné kyseliny", což je skupina přírodně se vyskytujících kyselin, které ochraňují buňky před oxidací. V plodu broskve se vyskytuje mnoho důležitých antioxidantů, které hydratují, čistí a chrání  pokožku před volnými radikály a obecně vypínají a stahují póry. Díky těmto účinkům zřejmě známe rčení o "tvářičce jako broskvičce" :)  

Meruňka - významný zdroj vlákniny

Jednou z nejlepších vlastností meruněk je to, že obsahují vlákninu. Vláknina funguje jako čistič našeho těla, jelikož ze střev odstraňuje nechtěné látky, jako jsou toxiny a volné radikály. Zlepšuje také průchodnost střev a zabraňuje zácpě. Podle průzkumů má vláknina projímavé účinky a optimalizuje průchod stolice přes střeva a při vylučování. Vláknina také  aktivuje různé trávicí šťávy, které zlepšují vstřebávání živin a spalování kalorií. 

Nektarinka - podporuje imunitu

Nektarinky mají o něco sladší chuť než broskve a mají tudíž i mírně vyšší energetickou hodnotu.
Jsou bohaté na vitamin A, draslík a vitamin C. Některé nektarinky obsahují tolik vitaminu C, že jeden kus téměř pokryje denní potřebu dospělého člověka. Pomáhá tak tělu vstřebávat důležité železo a podporuje imunitní systém. Nektarinky mají také dobré čisticí vlastnosti – obsažená vláknina zlepšuje peristaltiku střev, čímž předchází riziku vzniku rakoviny tlustého střeva.

broskve 1
od 30 Kč–34 %
Broskve
Momentálně nedostupné
od 30 Kč

Broskve volné I. jakost dodávané již od 0,5kg

Kód: 489/0-5
merunky1
od 79,90 Kč–31 %
Meruňky
Momentálně nedostupné
od 55 Kč

Meruňky volné 1. jakosti dodávané již od 0,5kg

Kód: 492/0-5
nektarinky 1
Nektarinky
Na dotaz
59 Kč

Nektarinky volně ložené I jakost dodávané již od 1kg

Kód: 501
3 položek celkem
Zpět do obchodu