Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9:00 hod. ráno. Objednávky uzenin, chlebů a těstovin prosím provádějte do úterý 19:00 hod. večer. Děkujeme

Houby

Houby léčí i chutnají

Houby sice nejsou přímo napěchovány výživnými látkami, ale přesto jsou zajímavé pro vysoký obsah selenu. Jsou také dobrým zdrojem vitaminů B. 

Žampiony dodají draslík a vitamin D. Proti rakovině působí antioxidant zvaný ergothionein, který se v největší míře vyskytuje právě v žampionech. Žampiony rovněž obsahují přírodní antibiotikum campestrin a několik dalších látek s antibiotickými účinky. V této houbě jsou rovněž látky působící protialergicky, které se osvědčily například proti alergickému astmatu, ale také proti kopřivce, ekzémům a jiným kožním alergickým reakcím.

Jedničkou mezi léčivými houbami je bezesporu hlíva ústřičná. Podporuje imunitu, příznivě působí na nádorová onemocnění, má protivirové a protialergické účinky. Zlepšuje hojení ran. Snižuje cholesterol, zvyšuje prokrvení kloubů, regeneruje kloubní výstelky a snižuje jejich bolestivost a zároveň působí preventivně proti infarktu i mrtvici.

Dodávané již od 0,5kg.

hliva1
od 35 Kč–8 %
od 35 Kč

Hlíva ústřičná dodávaná již od 200g

Kód: 288/200
zampion
od 55 Kč–18 %
Žampiony
Skladem
od 45 Kč

Žampiony velké české, I. jakost dodávané již od 0,5kg

Kód: 291/0-5
2 položek celkem