Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Houby

Houby léčí i chutnají

Houby sice nejsou přímo napěchovány výživnými látkami, ale přesto jsou zajímavé pro vysoký obsah selenu. Jsou také dobrým zdrojem vitaminů B. 

Žampiony dodají draslík a vitamin D. Proti rakovině působí antioxidant zvaný ergothionein, který se v největší míře vyskytuje právě v žampionech. Žampiony rovněž obsahují přírodní antibiotikum campestrin a několik dalších látek s antibiotickými účinky. V této houbě jsou rovněž látky působící protialergicky, které se osvědčily například proti alergickému astmatu, ale také proti kopřivce, ekzémům a jiným kožním alergickým reakcím.

Jedničkou mezi léčivými houbami je bezesporu hlíva ústřičná. Podporuje imunitu, příznivě působí na nádorová onemocnění, má protivirové a protialergické účinky. Zlepšuje hojení ran. Snižuje cholesterol, zvyšuje prokrvení kloubů, regeneruje kloubní výstelky a snižuje jejich bolestivost a zároveň působí preventivně proti infarktu i mrtvici.

Shiitake jsou houby pěstované na dubovém dřevě, které obsahují až třikrát více polysacharidu Lentinan, který je aktivní látkou posilující imunitu v lidském těle, podporuje snižování cholesterolu a prospívá srdeční činnosti. Obsahují vitamín D, který absorbují přímo ze slunce a dále B1, B2, B6 a B12.

hliva1
od 35 Kč–8 %
od 35 Kč

Hlíva ústřičná dodávaná již od 200g

Kód: 288/200
zampion
od 55 Kč–18 %
Žampiony
Skladem
od 45 Kč

Žampiony velké české, I. jakost dodávané již od 0,5kg

Kód: 291/0-5
430x400x1 bgyue5739h4 true shitake2
Shiitake čerstvé houby 200g
Momentálně nedostupné
159 Kč

True Shiitake, čerstvé houby v balení 200g

Kód: 1350
3 položek celkem
Zpět do obchodu