Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Jahody, maliny, borůvky

Maliny jsou chutné a šťavnaté ovoce, které je pro naše tělo opravdovým zázrakem. Stimulují metabolismus a proto jsou ideální při dietách. Jsou močopudné, , proto se jejich konzumace doporučuje při problémech a močovým měchýřem a ledvinami. Kromě ledvin maliny čistí i krev a díky obsahu tříslovin i střeva. Maliny jsou také plné vitaminů B a C, čímž prospívají naší imunitě.

Jahody obsahují řadu tělu prospěšných látek: vlákninu, hořčík, draslík, vápník, vitamín C (obsah je srovnatelný s citrusovými plody).
Studie udávají, že jahody mají jednu z nejvyšších antioxidačních aktivit (schopnost "likvidovat" volné radikály v těle),
což je  1,3 násobek antioxidační aktivity pomerančů, dvojnásobek červených hroznů.

Borůvky obsahují více antioxidantů než ostatní druhy ovoce. Mají také vysoký obsah vitamínu C a vlákniny. Z dalších důležitých látek se mohou pochlubit ještě provitamínem A a vitaminem B. Pomáhají také při léčbě průjmu, cukrovky nebo ekzému. Ve větším množství působí čerstvé borůvky projímavě, zatímco sušené průjem zastavují. Borůvky jsou našemu zdraví prospěšné  i ve formě šťávy nebo kompotu. Pomáhají také při žaludečních a střevních vředech, vně podporují hojení ran. Dokázán je jejich příznivý vliv na zrak, mozkovou činnost a činnost srdce a co je výborné - redukují břišní tuk. Jsou zdrojem antioxidantů, a tudíž mají pozitivní účinek proti rakovině.

Sezóna bobulovin je již pomalu u konce a z toho důvodu nejsme schopni zaručit jejich kvalitu... Proto v současné době je tento sortiment pouze NA DOTAZ. Děkujeme za pochopení.

 

boruvky
55 Kč –20 %
Borůvky
Momentálně nedostupné
44 Kč

Borůvky dodávané ve vaničce o hmotnosti 125g

Kód: 273
jahody j
89 Kč –49 %
Jahody
Momentálně nedostupné
45 Kč

Jahody balené 1. jakosti dodávané v balení o hmotnosti 250g

Kód: 285
maliny
Maliny
Momentálně nedostupné
59 Kč

Maliny dodávané v balení o hmotnosti 125g

Kód: 294
3 položek celkem
Zpět do obchodu