Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Okurky, dýně, cukety

Okurka je královna všech diet

Okurka je bohatá na vitamíny a minerální látky, obsahuje vitamín C, vitamín A, ze skupiny B vitamínů téměř všechny kromě B12. Z minerálních látek je to draslík a sodík, fosfor, zinek, měď, chrom, kobalt a mangan.
Díky svému složení okurky zlepšují stav svalů, šlach, kloubů, chrupavek, ale i vlasů a nehtů. Má detoxikační účinky, čistí kůži při akné a ekzému a celé tělo při dně a revmatismu. Dále díky močopudným a očistným účinkům snižuje otoky, vyplavuje písek z ledvin a napomáhá rozpouštění močových a ledvinových kaménků, je vhodná také i při zánětech močových cest. Protože neobsahuje téměř žádné kalorie a naopak je velkým zdrojem vitamínů a minerálních látek, pomáhá při redukčních dietách a celulitidě. Okurková šťáva při zevním použití mírní svědění způsobené popálením od rostlin nebo štípnutím hmyzu a mírní otoky („pytle") pod očima. 

Dýně jako životabudič

Dýni tvoří z větší části voda a dále pak vláknina.  Kromě toho v této zelenině najdeme i řadu pro naše tělo důležitých vitamínů. Obsahuje zejména vitamín B1, B2 a C. Také jsou v ní i minerály, jako jsou hořčík, draslík či železo.
Pomáhá s problémy s  ledvinami. Dýně obsahuje také řadu bílkovin a zejména omlazující kyselinu nukleovou. Látky v ní obsažené obecně klidní nervy, pomáhají lidem s kardiovaskulárními problémy, prospívají správnému fungování slinivky a obecně také platí, že dýně je močopudná. Pomáhá také revmatismucukrovce a dně a celkově posiluje náš imunitní systém.

Cuketa - jedna z nejzdravějších zelenin

Cuketa obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, díky čemuž blahodárně působí na náš zrak, posiluje svaly a srdce, odbourává stres, zlepšuje činnost mozku a pomáhá při dně a cukrovce. Kromě vitamínů A, B a C obsahuje ještě karoteny, vlákninu, hořčík, vápník, železo, draslík a fosfor. Využít cuketu můžete také jako pomocníka pro detoxikaci a odvodnění organismu. Čistí tělo od odpadních látek. Protože obsahuje hodně vody a minimum kalorií, pomáhá i při hubnutí.

 

okurka hadovka
29 Kč –20 %
23 Kč

Okurka hadovka 1. jakosti dodávaná již od 1ks

Kód: 171
cuketa
35 Kč –17 %
Cuketa
Skladem
29 Kč

Cuketa dodávaná již od 1ks

Kód: 183
butternut
35 Kč

Dýně Butternut o váze cca 500g

Kód: 1401
hokaido
69 Kč

Dýně Hokaido dodávaná již od 1ks, hmotnost cca 2kg.

Kód: 174
4 položek celkem
Zpět do obchodu