Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9:00 hod. ráno. Objednávky uzenin a těstovin prosím provádějte do úterý 19:00 hod. večer. Děkujeme

Okurky, dýně, cukety

Okurka je královna všech diet

Okurka je bohatá na vitamíny a minerální látky, obsahuje vitamín C, vitamín A, ze skupiny B vitamínů téměř všechny kromě B12. Z minerálních látek je to draslík a sodík, fosfor, zinek, měď, chrom, kobalt a mangan.
Díky svému složení okurky zlepšují stav svalů, šlach, kloubů, chrupavek, ale i vlasů a nehtů. Má detoxikační účinky, čistí kůži při akné a ekzému a celé tělo při dně a revmatismu. Dále díky močopudným a očistným účinkům snižuje otoky, vyplavuje písek z ledvin a napomáhá rozpouštění močových a ledvinových kaménků, je vhodná také i při zánětech močových cest. Protože neobsahuje téměř žádné kalorie a naopak je velkým zdrojem vitamínů a minerálních látek, pomáhá při redukčních dietách a celulitidě. Okurková šťáva při zevním použití mírní svědění způsobené popálením od rostlin nebo štípnutím hmyzu a mírní otoky („pytle") pod očima. 

Dýně jako životabudič

Dýni tvoří z větší části voda a dále pak vláknina.  Kromě toho v této zelenině najdeme i řadu pro naše tělo důležitých vitamínů. Obsahuje zejména vitamín B1, B2 a C. Také jsou v ní i minerály, jako jsou hořčík, draslík či železo.
Pomáhá s problémy s  ledvinami. Dýně obsahuje také řadu bílkovin a zejména omlazující kyselinu nukleovou. Látky v ní obsažené obecně klidní nervy, pomáhají lidem s kardiovaskulárními problémy, prospívají správnému fungování slinivky a obecně také platí, že dýně je močopudná. Pomáhá také revmatismucukrovce a dně a celkově posiluje náš imunitní systém.

Cuketa - jedna z nejzdravějších zelenin

Cuketa obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, díky čemuž blahodárně působí na náš zrak, posiluje svaly a srdce, odbourává stres, zlepšuje činnost mozku a pomáhá při dně a cukrovce. Kromě vitamínů A, B a C obsahuje ještě karoteny, vlákninu, hořčík, vápník, železo, draslík a fosfor. Využít cuketu můžete také jako pomocníka pro detoxikaci a odvodnění organismu. Čistí tělo od odpadních látek. Protože obsahuje hodně vody a minimum kalorií, pomáhá i při hubnutí.

 

okurka hadovka
25 Kč –24 %
19 Kč

Okurka hadovka 1. jakosti dodávaná již od 1ks

Kód: 171
cuketa
35 Kč –9 %
Cuketa
Skladem
32 Kč

Cuketa dodávaná již od 1ks

Kód: 183
hokaido
96 Kč

Dýně Hokaido dodávaná již od 1ks, hmotnost cca 2kg.

Kód: 174
3 položek celkem