Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů a hub True Shiitake prosím provádějte do úterý 19hod. Český chřest prosím objednávejte do úterý 10hod. Děkujeme.

Lilek, chřest a zázvor

Lilek neboli baklažán

Lilek neboli baklažán obsahuje vysoké množství karotenu a tudíž jsou zdrojem provitaminu A. Kromě toho obsahují řadu dalších důležitých vitaminů: například B3, známý také jako vitamin PP, který je nutný pro tvorbu hormonů estrogenu, progesteronu, testosteronu, kortizonu a dalších. Baklažán je považován za afrodiziakum.
Dále je v lilku vitamin B6 (pyridoxin), který je nezbytný pro dobrou funkci imunitního systému, vitaminy B5 a B9 a malé množství vitaminu C.

 

Chřest - přírodní elixír mládí

Sezóna českého chřestu začíná. K dostání je chřest bílý i zelený. Chřest z Hostína se pěstuje v omezeném množství, proto ho prosím objednávejte do úterý 10:00hod ráno, moc děkujeme. 

Má léčivé a regenerační účinky. Podle dietologů je chřest zeleninou vskutku výjimečnou. Lehký, lahodný a snadno stravitelný, s vysokým obsahem vitamínů a minerálů, zejména vitamínu C, B, A, E, hořčíku a železa. Nezanedbatelný je též jeho diuretický účinek a jeho vláknina má příznivý vliv na funkci střev. 

 

lilek
35 Kč –20 %
Lilek
Na dotaz
28 Kč

dodávaný již od 1ks

Kód: 351
zázvor
39 Kč

Zázvor kořen volný 1. jakosti

Kód: 528
chřest bálá
135 Kč

Chřest bílý I. jakost přímo od pěstitele z Hostína dodávané po svazcích o hmotnosti 0,5kg

Kód: 534
chřest zelený
135 Kč

Chřest zelený 1. jakosti od pěstitele z Hostína dodávané po svazcích o hmotnosti 0,5kg

Kód: 537
4 položek celkem