Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Ředkvičky, ředkev a kedlubny

Bílá ředkev jako lék

Kombinace antibakteriálních a antivirových vlastností  bílé ředkve a její šťávy je ideální pro léčení respiračních problémů. Šťáva odstraňuje hlen, ale také eliminuje bakterie a jiné patogeny, čím udržuje dýchací systém zdravý. Dále má detoxikační účinky a zesiluje imunitní systém, jelikož stimuluje tvorbu bílých krvinek, které pomáhají urychlit hojení a opravu buněk a tkání v celém těle. Dále zlepšuje zdraví kostí  a pomáhá s hubnutím.

Ředkvička bystří mozek a působí proti nádorům

Ředkvička je velmi bohatá na vitamíny a minerální látky. Obsahuje vitamín C, betakaroten, kyselinu listovou, vitamín K.
Z minerálních látek : draslík zinek a fosfor. Obsahuje také glukofinolát, který má antimikrobiální a protinádorové účinky, který má vliv na snížení
rizik nádorů plic a zažívacího ústrojí.

Vodnice - skvělá brukvovitá zelenina

Brukev řepák vodnice, častěji jen vodnice, je rostlina pěstovaná pro své kulovité bulvy. Jedná se o trochu pozapomenutou zelezninu, která se však znovu vrací na pulty našich obchodů. Mladé bulvy vodnice jsou velmi chutné a nepálivé, jemnější než ředkvičky nebo kedlubny. Má vynikající chuť jak syrová tak  i tepelně upravená. Pyré nebo kaše z vodnice dokáže nahradit i brambory a tělu dodá jen třetinu kalorií. Už sám název vodnice vystihuje až 90% podíl vody. Je bohatá na vitamín C,  sirnou silici a steroly, kyseliny listové, vápníku a luteinu.

Kedluben je zásobárnou vitamínů

Kedluben stejně jako květák, růžičková kapusta či brokolice – obsahuje isothiocyanáty, což jsou látky, které chrání proti rakovině. Zejména  proti rakovině tlustého střeva a rakovině prsou.

Kedluben má až 60 mg vitaminu C ve 100 g, překvapivě mnoho karotenu, vitamínu E, vitamíny skupiny B a také vzácný vitamín K. Kedluben obsahuje také kyselinu nikotinovou, listovou, kyselinu panthothenovou, draslík, vápník, železo, fosfor, zinek, hořčík, sodík, chlór, bór, železo, jód, kobalt, měď, molybden, nikl, stříbro, chróm, fluor, ale i protisklerotický inositol a sloučeniny síry, biotin a selen. Kedlubny v sobě mají rovněž cholagogum, což je látka zvyšující vylučování žluči a urychlující vyprazdňování žlučníku.  

V našem e-shopu naleznete kedlubny, ředkve a  ředkvičky zejména od lokálních pěstitelů. Tuto zeleninu vybíráme vždy dle daného období, tak aby byly co nejkvalitnější a pro zákazníka cenově přijatelné.

kedlubna
23 Kč –21 %
Kedlubna
Skladem
18 Kč

Kedluben dodávaná již od 1ks

Kód: 153
redkvicka svazek
Ředkvičky
Momentálně nedostupné
19 Kč

Ředkvičky ve velkém svazku dodávané již od 1 svazku

Kód: 150
bila redkev2
25 Kč

dodávané od 1ks (hmotnost cca 300 g)

Kód: 225
turin
30 Kč –3 %
Vodnice
Na dotaz
29 Kč

Vodnice 1. jakosti dodáváme již od 1ks

Kód: 261
4 položek celkem
Zpět do obchodu