Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Chřest český bílý

Chřest bílý I. jakost přímo od pěstitele z Hostína

dodávané po svazcích o hmotnosti 0,5kg

Vyprodáno
Kód: 534
Značka: zeleninadomu.cz
135 Kč
Kategorie: ZELENINA
Hmotnost: 0.5 kg

Sezóna českého chřestu začíná. Jako první se sklízí chřest bílý. Chřest z Hostína se pěstuje v omezeném množství, proto ho prosím objednávejte do úterý 10:00hod ráno, moc děkujeme. Denní množství je bohužel omezené...

Chřest bílý I. jakosti od pěstitele z Hostína. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ, což je integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. 

Bílý chřest je velmi jemný. Obsahuje velké množství betakarotenu – silného antioxidantu, který je nenahraditelný pro rozvoj zdravého zraku, kůže, obnovu sliznic a je prevencí proti některým typům rakovinného bujení. Cennými vitaminy, které obsahuje ve velkých množstvích jsou vitamin E a C a vitaminy skupiny B. Ze stopových prvků je v chřestu hojně zastoupen draslík, zinek, fosfor, železo, jód a sodík. Chřest je spolu s celerem po mnoho generací považován za účinné přírodní afrodiziakum. Má podpůrný účinek na krvetvorbu a pomáhá udržet zdravý cévní systém a silné srdce. Také zlepšuje zásobování mozku a jiných orgánů kyslíkem. Obnovuje omlazování buněk. Podporuje mentální kondici, zdravý spánek, soustředění a paměť. Vláknina, kterou chřest obsahuje, prospívá zažívání. Působí močopudně a pomáhá tělu zbavovat se usazených škodlivin. Příznivé účinky potvrzují lidé trpící kožními problémy, cukrovkou a potížemi spojenými s látkovou výměnou. Chřest má zanedbatelné množství kalorií, proto je vhodnou stravou při redukční dietě.

Dodávané již od 0,5kg.

Země původu Česká republika, Hostín u Vojkovic.

Zpět do obchodu