Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Rukola

dodávané již od 1 svazku 125g

Skladem
Kód: 264
Značka: zeleninadomu.cz
34 Kč –5 % 32 Kč
Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.125 kg
rukola
34 Kč –5 %

Rukola obsahuje více vitamínu C a betakarotenu než jiné listové zeleniny

Oblibu si získala jako součást salátů i příloha k různým masům. Má štiplavě nahořklou chuť, nejchutnější jsou mladé rostliny. 

Rukola obsahuje značné množství vitamínu C a také betakarotenu. Obsahuje také vitamíny E, B a K. 100 gramů rukoly pokryje denní normu vitamínu K!!. Rukola je také bohatá stopové prvky – zinek, hořčík, selen, fosfor, železo, draslík a sodík. Mladé výhonky obsahují značné množství jódu a flavonoidů zpevňujících cévy.

Rukola také příznivě působí na trávicí trakt, posiluje žaludeční stěnu, léčí gastritidu, pomáhá při žaludečních vředech, má močopudné a mírně projímavé účinky. Dále podporuje  vykašlávání, snižuje krevní cukr a celkově posiluje imunitu. Zvláště prospívá konzumace jídel s rukolou lidem postiženým vysokým tlakem, žilní nedostatečností či flebotrombózou. Vysoký obsah vitamínu K prospívá zejména  hojení ran, neboť podporuje krevní srážlivost.

Země původu ČR, Polabí.

 

Rukolu můžete použít jako základ pro výborný jarní salátek s červenou řepou, ořechy a balkánem viz: https://www.zeleninadomu.cz/zajimave-clanky/konecne-je-tady-jaro/

Zpět do obchodu