Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.
Neohodnoceno

Tuřín

Tuřín 1. jakosti

dodáváme již od 1ks

Momentálně nedostupné
Kód: 261
Značka: zeleninadomu.cz
30 Kč –3 % 29 Kč
Kategorie: Ředkvičky, ředkev a kedlubny
Hmotnost: 0.5 kg
turin
30 Kč –3 %

Tuřín - znovuobjevená zelenina

Tuřín neboli brukev řepka (někdy je označován jako kolník) patří mezi oblíbenou kořenovou zeleninu a je křížencem mezi vodnicí a hlávkovým zelím.

Často se také s vodnicí zaměňuje, zřejmě pro jeho podobně kulatý tvar, 

Je to zřejmě proto, že jeho dřeň je oranžově žlutá, ale na povrchu je spíše nazelenalý s fialovým okrajem. Vodnice je naproti tomu bílá s bílou sladkou dužinou lehce pepřové chuti, tedy spíše jako bílá ředkev.

Tuřín je především výborným  zdrojem vitamínů A (tvrdí se, že má tohoto vitamínu ze všech druhů zelenin nejvyšší obsah) a C, dále  obsahuje vápník a draslík. Především však jde o zeleninu s vysokým obsahem vlákniny s minimem kalorií. Celkově se tuřínu připisují významné účinky na lidské zdraví, zpomaluje stárnutí, snižuje cholesterol, zlepšuje zrak a stimuluje a zlepšuje trávení. Působí na náš kardiovaskulární systém, snižuje krevní tlak a zlepšuje srdeční činnost.

Země původu ČR.