Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů a hub True Shiitake prosím provádějte do úterý 19hod. Český chřest prosím objednávejte do úterý 10hod. Děkujeme.
Neohodnoceno

Tuřín

Tuřín 1. jakosti

dodáváme již od 1ks

Skladem
Kód: 261
Značka: zeleninadomu.cz
30 Kč –3 % 29 Kč
Kategorie: Ředkvičky, ředkev a kedlubny
Hmotnost: 0.5 kg
turin
30 Kč –3 %

Tuřín - znovuobjevená zelenina

Tuřín neboli brukev řepka (někdy je označován jako kolník) patří mezi oblíbenou kořenovou zeleninu a je křížencem mezi vodnicí a hlávkovým zelím.

Často se také s vodnicí zaměňuje, zřejmě pro jeho podobně kulatý tvar, 

Je to zřejmě proto, že jeho dřeň je oranžově žlutá, ale na povrchu je spíše nazelenalý s fialovým okrajem. Vodnice je naproti tomu bílá s bílou sladkou dužinou lehce pepřové chuti, tedy spíše jako bílá ředkev.

Tuřín je především výborným  zdrojem vitamínů A (tvrdí se, že má tohoto vitamínu ze všech druhů zelenin nejvyšší obsah) a C, dále  obsahuje vápník a draslík. Především však jde o zeleninu s vysokým obsahem vlákniny s minimem kalorií. Celkově se tuřínu připisují významné účinky na lidské zdraví, zpomaluje stárnutí, snižuje cholesterol, zlepšuje zrak a stimuluje a zlepšuje trávení. Působí na náš kardiovaskulární systém, snižuje krevní tlak a zlepšuje srdeční činnost.

Země původu ČR.