Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Sýr Ricotta kravský 250g

Sýr Ricotta kravský 250g

Skladem
Kód: 1458
Značka: zeleninadomu.cz
69 Kč
Kategorie: Výrobky farmy Chouranice
Hmotnost: 0.25 kg
Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě sýrů. Ricotta je bohatá na proteiny a má vysokou biologickou hodnotu. Obsahuje velké množství vápníku, který se snadno vstřebává, dále vitamíny B1 B2 B3 a A, minerální soli, sodík, draslík a fosfor. Zároveň obsahuje nízké množství tuku a kalorií.
 
Ručně vyráběná Ricotta je vzácností, zkuste jí ochutnat...
 
Farma Chouranice hospodaří na 12ha orné půdy a má zatím 3 dojné krávy a 11 koz. Krávy a kozy mají na farmě celoroční přístup na pastviny, což je v dnešní době vzácností. V létě jsou zvířata na louce, která zaručuje přísun kvalitních živin. Výrobky obsahují několikanásobně více vitamínů, karotenu a nemastných kyselin. Při krmení v zimě se na farmě nepoužívají senáže ani siláže, což není někdy jednoduché, ale kvalita výrobků je jedinečná a velmi specifická. Krmnou dávku sestavují ze sena, ječmene, řepy, extrudované kukuřice tak, aby se co nejvíce přiblížili přírodě. Výrobky neobsahují bakterie máselného kvašení a proto jsou takovou vzácností.
 
Balení 250g.