Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Sýr Ricotta kozí 200g

Kozí Ricotta 200g

Momentálně nedostupné
Kód: 1497
Značka: zeleninadomu.cz
79 Kč
Kategorie: Výrobky farmy Chouranice
Hmotnost: 0.2 kg
Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (z kravského či z kozího mléka). Ricotta vzniká za syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě sýrů. Ricotta je bohatá na proteiny s vysokou biologickou hodnotou. Obsahuje důležité množství vápníku, které se snadno vstřebává, vitamíny B1, B2, B3 a A, dále minerální soli, a to především sodík, draslík a fosfor. Obsahuje nízké množství tuku a kalorií.
 
Ručně vyráběná Ricotta je vzácností, zkuste jí ochutnat...
 
Farma Chouranice hospodaří na 12ha orné půdy a má zatím 3 dojné krávy a 11 koz. Krávy a kozy mají na farmě celoroční přístup na pastviny, což je v dnešní době vzácností. V létě jsou zvířata na louce, která zaručuje přísun kvalitních živin. Výrobky obsahují několikanásobně více vitamínů, karotenu a nemastných kyselin. Při krmení v zimě se na farmě nepoužívají senáže ani siláže, což není někdy jednoduché, ale kvalita výrobků je jedinečná a velmi specifická. Krmnou dávku sestavují ze sena, ječmene, řepy, extrudované kukuřice tak, aby se co nejvíce přiblížili přírodě. Výrobky neobsahují bakterie máselného kvašení a proto jsou takovou vzácností.
 
Balení 200g.