Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Nakládaný sýr 250g

Nakládaný sýr 250g

Skladem
Kód: 1452
Značka: zeleninadomu.cz
149 Kč
Kategorie: Výrobky farmy Chouranice
Hmotnost: 0.25 kg

Originální tvrdý zrající sýr Chouraník je vyroben z mléka krav plemene Brown Swiss s přidáním kultury a sířidla. Zraje o teplotě 10-12 stupňů na dřevěných policích a chuti se podobá vyzrálým horským sýrům.

Tyto sýry si lze vychutnat i v nakládané variantě v panenském olivovém oleji s bylinkami. Budou jistě ozdobou každého večírku, posezeni s přáteli, či jen tak k televizi. Sýry jsou nakládané ve slunečnicovém a extra panenském olivovém oleji, cibuli, česneku, červené paprice a provensálském koření.
 
Balení: 250g.
 

Farma Chouranice hospodaří na 12ha orné půdy a má zatím 3 dojné krávy a 11 koz. Krávy a kozy mají na farmě celoroční přístup na pastviny, což je v dnešní době vzácností. V létě jsou zvířata na louce, která zaručuje přísun kvalitních živin. Výrobky obsahují několikanásobně více vitamínů, karotenu a nemastných kyselin. Při krmení v zimě se na farmě nepoužívají senáže ani siláže, což není někdy jednoduché, ale kvalita výrobků je jedinečná a velmi specifická. Krmnou dávku sestavují ze sena, ječmene, řepy, extrudované kukuřice tak, aby se co nejvíce přiblížili přírodě. Výrobky neobsahují bakterie máselného kvašení a proto jsou takovou vzácností.