Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Med pastový velký

Med pastový velký, dodávaný ve sklenici 1kg

Skladem
Kód: 366
Značka: zeleninadomu.cz
200 Kč –6 % 189 Kč
Kategorie: Med
med pastovy
Tip
200 Kč –6 %

Pastový med 

Med květový pastovýCharakteristickou vlastností většiny našich nektarových (květových) medů je rychlá krystalizace, způsobená převahou jednoduchého cukru glukózy. Krystalizaci „zcukernatění“ medu lze bez znehodnocení kvality medu zabránit pouze pastováním. Pastování je tedy řízená krystalizace medu, při které med získá pastovou konzistenci. Med se upravuje pouze mechanicky – mícháním, bez jakýchkoli přísad či zahřívání. Pokud se během krystalizace medem pomalu míchá, vzniknou v něm pouze jen jemné krystalky, které nedráždí (neškrabou) sliznici dutiny ústní a krku a uchovávají pastovitou (krémovitou) konzistenci medu po dlouhou dobu. Med se po „zpastování“ v průběhu času dále již nemění – více již nekrystalizuje. Pastový med je ideální, neboť nestéká a přitom zůstává vždy měkký a vláčný. Obsahuje jemné aroma z nektaru širokého spektra kvetoucích rostlin. Je to základ vysoké kvality našich medů. Pastový (krémový) med je přírodní květový med, v němž zůstávají neporušeny všechny biologicky aktivní látky, jako jsou enzymy, vitaminy a minerální látky. 

Včelí farma Hesovi, Libušín.

Včelí farma Libušín manželů Hesových je malá rodinná farma, a právě jako malá farma mohou věnovat včelstvům stále stejnou péči. Nechtějí být totiž továrnou na med, ale včelí farmou, jak má být. Prodají med pouze z vlastní produkce, žádný med od ostatních včelařů nevykupují – jedině tak mohou zaručit bezchybnou kvalitu medu.

Tento med není nijak dobarvován, dochucován, konzervován, přehříván ani nijak jinak barbarsky šizen. Je to čistý včelí produkt jak má být. Důkazem jsou pravidelné rozbory medu – med je zasílán na rozbor v rámci soutěže "Český med" do Výzkumného ústavu včelařského. Odměnou jim jsou nejen pravidelně získávané certifikáty kvality a Zlaté medaile, ale především spokojení zákazníci. 

Balení: sklenice 1kg.

Zpět do obchodu