Rozvoz objednaného zboží je každý čtvrtek a pátek pro objednávky zaslané do středy do 9hod. Objednávky mléčných výrobků, uzenin, chlebů prosím provádějte do úterý 19hod. Děkujeme.

Kmín celý

Kmín celý, sáček 30g

Skladem
Kód: 1155
Značka: zeleninadomu.cz
29 Kč
Kategorie: Koření
Hmotnost: 0.3 kg

Kmín obsahuje antioxidanty, má protizánětlivé a protikřečové vlastnosti a je skvělým lékem proti nadýmání. Kmín je výborným zdrojem vlákniny a minerálů jako je železo, měď, vápník, draslík, mangan, selen, zinek a hořčík. Kromě toho obsahuje i vitamín E, A, C a několik vitamínů B-komplexu.
Kmín má nejen skvělé aroma, ale i řadu pozitivních účinků na naše zdraví. Podporuje trávení, zažívací potíže. Je vhodným pomocníkem při překyselení žaludku, průjmech, bolestech břicha, nadýmání. Dále podporuje kojení, podporuje hubnutí, působí proti cukrovce, zlepšuje paměť, posiluje kosti a napomáhá nám ke kvalitnímu spánku.

Celý kmín se dává na tučná pečená masa a do základů na omáčky, jako je třeba guláš. Drcený kmín je zase vhodnější pro mleté masové směsi. Hodí se samozřejmě také na ryby či houby.

Kmín dáváme i do vody při vaření brambor, jelikož neutralizuje škodlivý solanin obsažený hlavně v zelených a klíčících bramborách.

Balení: papírový sáček 30g.

Dodavatel: ČR